Co robimy?

BEZPIECZEŃSTWO SPECJALNE

Enigma od 25 lat świadczy usługi w obszarze ochrony informacji, posiadając unikatową wiedzę na polskim rynku. Integralną częścią oferowanych rozwiązań jest szeroko pojmowane bezpieczeństwo specjalne. Dotyczy ono zarówno rozwiązań sprzętowych i aplikacyjnych, jak i całego obszaru architektury i realizacji wdrożenia. Podstawą systemów tworzonych przez firmę Enigma są opracowane i produkowane własne kryptograficzne rozwiązania sprzętowe i aplikacyjne. Atutem tych rozwiązań jest stosowanie wysoko rozwiniętych technologii i algorytmów szyfrowych. Wysoką jakość oferowanych urządzeń i aplikacji kryptograficznych potwierdza ponad 40 certyfikatów ABW i SKW z zakresu przetwarzania informacji niejawnych od klauzuli „Zastrzeżone”, przez „Poufne” i „Tajne” do „Ściśle tajne”. Systemy IT oparte na urządzeniach kryptograficznych Enigmy oznaczone są marką CompCrypt i przetwarzają informacje o szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa narodowego.

BEZPIECZEŃSTWO KORPORACYJNE

Najważniejszym elementem wszystkich rozwiązań Enigmy jest gwarantowane bezpieczeństwo realizowanych systemów i przetwarzanych w nich informacji. W ofercie podstawowej są rozwiązania dla banków i instytucji finansowych, telekomunikacji, aplikacje wspomagające pracę szpitali i jednostek służby zdrowia oraz systemy transportowe. Projektując i realizując systemy bezpieczeństwa korporacyjnego specjaliści Enigmy wykorzystują rozwiązania własne oraz firm trzecich, zapewniając ich niezawodność, gwarantowaną m.in. wieloletnią współpracą z wiodącymi światowymi producentami i dostawcami rozwiązań informatycznych i telekomunikacyjnych.

OPROGRAMOWANIE

Enigma posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania użytkowego. Projektuje i wdraża kompletne systemy informatyczne opracowywane dla zaspokojenia potrzeb poszczególnych sektorów gospodarki lub konkretnego klienta. Dostarcza m.in. systemy wspomagające zarządzanie, systemy ochrony antywirusowej i antyspamowej, systemy poczty elektronicznej. Do produkcji oprogramowania wykorzystuje najnowsze technologie w zakresie narzędzi programistycznych. Integruje także swoje produkty z najlepszymi rozwiązaniami firm trzecich.

INTEGRACJA SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH

Enigma oferuje kompletne, niezawodne i sprawdzone rozwiązania dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników. Projektuje, wdraża i integruje wszystkie niezbędne elementy najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów informatycznych. Swoją ofertę opiera na najwyższej jakości sprzęcie i aplikacjach światowych liderów IT i wieloletnim doświadczeniu własnego zespołu inżynierów. W realizowanych projektach starannie dobiera partnerów technologicznych i stale poszerza zakres kompetencji pracowników.

Zarząd

Paweł Andrzej Luksic – Prezes Zarządu Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o., doradca Prezesa Zarządu COMP S.A.

Z Grupą Kapitałową COMP S.A. związany od 1999 r. Od 2006 r. członek Rady Nadzorczej, a od 2007 r. członek Zarządu Enigma SOI. Jednocześnie od 2009 r. Prezes Zarządu Safe Technologies SA. Koordynował procesy inwestycyjne oraz fuzje spółek: M2Net, Safe Technologies, Pacomp oraz Pion Bezpieczeństwa COMP S.A. Od grudnia 2012 r. jest Prezesem Zarządu Enigma SOI.

Odpowiada za tworzenie strategii, rozwój spółki, w tym przede wszystkim obszarów związanych ze sprzedażą i realizacją projektów teleinformatycznych, a także produkcją oprogramowania. Bezpośrednio kierował pozyskaniem i realizacją największych i najbardziej prestiżowych projektów w Grupie Kapitałowej COMP S.A., takich jak: budowa podsystemu bezpieczeństwa CEPiK w MSWiA , budowa systemu BTUU w Policji  oraz budowa Systemu Dozoru Elektronicznego Skazanych. Za zaangażowanie we wdrożeniu Systemu Dozoru Elektronicznego został odznaczony przez Ministra Sprawiedliwości srebrną odznaką za zasługi w służbie penitencjarnej.

Ukończył studia w zakresie automatyki i robotyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, a następnie studia podyplomowe w zakresie ekonomii i zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.

Marek Andrzej Wołoszyn – Wiceprezes Zarządu Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.

Z Grupą Kapitałową COMP S.A. związany od 1997 r., w latach 1997-1999 jako inżynier kierujący wdrożeniem i wykorzystaniem technologii SUN Microsystems. Następnie w Pacomp Sp. o.o. — odpowiedzialny za produkcję, a od 2002 r. za prace badawczo-rozwojowe i konstrukcyjne urządzeń kryptograficznych chroniących informacje niejawne.  W 2010 r. objął stanowisko Prezesa Zarządu Pacomp, a w 2011 r. dodatkowo stanowisko członka Zarządu Enigma SOI.  W 2012 r. po połączeniu spółek Pacomp, Enigma oraz Pionu Bezpieczeństwa COMP S.A.  został Wiceprezesem Zarządu Enigma SOI.

Jednym  z jego największych sukcesów zawodowych jest budowa przedsiębiorstwa Pacomp Sp. z o.o. — pierwszej polskiej technologicznej spółki odpowiedzialnej za opracowanie innowacyjnych technologii, konstrukcję oraz produkcję urządzeń kryptograficznych służących do ochrony informacji niejawnych.

Ukończył Wydział Elektrotechniki Automatyki i Informatyki na Politechnice w Kielcach.

Marcin Ligenza – Wiceprezes Zarządu Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.

Z Grupą Kapitałową COMP S.A. związany od 2005 r. W latach 2005-2012 pracował na stanowisku inżyniera rozwiązań kryptograficznych w spółce Pacomp Sp. z o.o. Po połączeniu ze spółką Enigma SOI Dyrektor Pionu Systemów Wbudowanych. Od 2015 r. Członek Zarządu Enigma SOI.

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w projektowaniu rozwiązań kryptograficznych oraz systemów wbudowanych, a także wieloletnie doświadczenie w zakresie szyfratorów ETA.

Ukończył Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej.

Radosław Frydrych – Wiceprezes Zarządu Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.

W latach 1994-2001 związany z holenderską firmą KEMA najpierw w roli konsultanta i trenera, następnie Dyrektora ds. Rozwoju. W latach 2001 – 2005 Prezes Zarządu Centrum Doskonalenia Zarządzania Meritum Sp. z o.o., a w latach 2005 – 2014 Meritum – doradztwo i szkolenia Sp. z o.o.

Od 2007 roku Dyrektor Pionu w COMP SA. W latach 2012 – 2014 Wiceprezes Zarządu BigVent SA, spółki działającej w ramach grupy kapitałowej COMP.

Od listopada 2020 roku Wiceprezes Zarządu Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o. bezpośrednio odpowiedzialny za obszary zarządzania projektami, produkcji oprogramowania i realizacji wdrożeń i serwisu. Zdecydowany zwolennik teorii Johna Nasha.

Absolwent Politechniki Warszawskiej (1988 – 1993).

Partnerzy

Napisz wyraz i naciśnij Enter aby szukać