Co robimy?

BEZPIECZEŃSTWO SPECJALNE

Enigma od 30 lat świadczy usługi w obszarze ochrony informacji, posiadając unikatową wiedzę na polskim rynku. Integralną częścią oferowanych rozwiązań jest szeroko pojmowane bezpieczeństwo specjalne. Dotyczy ono zarówno rozwiązań sprzętowych i aplikacyjnych, jak i całego obszaru architektury i realizacji wdrożenia. Podstawą systemów tworzonych przez firmę Enigma są opracowane i produkowane własne kryptograficzne rozwiązania sprzętowe i aplikacyjne. Atutem tych rozwiązań jest stosowanie wysoko rozwiniętych technologii i algorytmów szyfrowych. Wysoką jakość oferowanych urządzeń i aplikacji kryptograficznych potwierdza ponad 40 certyfikatów ABW i SKW z zakresu przetwarzania informacji niejawnych od klauzuli „Zastrzeżone”, przez „Poufne” i „Tajne” do „Ściśle tajne”. Systemy IT oparte na urządzeniach kryptograficznych Enigmy oznaczone są marką CompCrypt i przetwarzają informacje o szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa narodowego.

BEZPIECZEŃSTWO KORPORACYJNE

Najważniejszym elementem wszystkich rozwiązań Enigmy jest gwarantowane bezpieczeństwo realizowanych systemów i przetwarzanych w nich informacji, w tym m.in. Systemu Dozoru Elektronicznego, którego Enigma jest dostawcą zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. W ofercie podstawowej znajdują się także rozwiązania dla banków i instytucji finansowych, telekomunikacji, aplikacje wspomagające pracę szpitali i jednostek służby zdrowia oraz systemy transportowe. Projektując i realizując systemy bezpieczeństwa korporacyjnego specjaliści Enigmy wykorzystują rozwiązania własne oraz firm trzecich, zapewniając ich niezawodność, gwarantowaną m.in. wieloletnią współpracą z wiodącymi światowymi producentami i dostawcami rozwiązań informatycznych i telekomunikacyjnych.

OPROGRAMOWANIE

Enigma posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania użytkowego. Projektuje i wdraża kompletne systemy informatyczne opracowywane dla zaspokojenia potrzeb poszczególnych sektorów gospodarki lub konkretnego klienta. Dostarcza m.in. systemy wspomagające zarządzanie, systemy ochrony antywirusowej i antyspamowej, systemy poczty elektronicznej. Do produkcji oprogramowania wykorzystuje najnowsze technologie w zakresie narzędzi programistycznych. Integruje także swoje produkty z najlepszymi rozwiązaniami firm trzecich.

INTEGRACJA SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH

Enigma oferuje kompletne, niezawodne i sprawdzone rozwiązania dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników. Projektuje, wdraża i integruje wszystkie niezbędne elementy najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów informatycznych. Swoją ofertę opiera na najwyższej jakości sprzęcie i aplikacjach światowych liderów IT i wieloletnim doświadczeniu własnego zespołu inżynierów. W realizowanych projektach starannie dobiera partnerów technologicznych i stale poszerza zakres kompetencji pracowników.

Zarząd

Paweł Andrzej Luksic – Prezes Zarządu Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o., doradca Prezesa Zarządu COMP S.A.

Z Grupą Kapitałową COMP S.A. związany od 1999 r. Od 2006 r. członek Rady Nadzorczej, a od 2007 r. członek Zarządu Enigma SOI. Jednocześnie od 2009 r. Prezes Zarządu Safe Technologies SA. Koordynował procesy inwestycyjne oraz fuzje spółek: M2Net, Safe Technologies, Pacomp oraz Pion Bezpieczeństwa COMP S.A. Od grudnia 2012 r. jest Prezesem Zarządu Enigma SOI.

Odpowiada za tworzenie strategii, rozwój spółki, w tym przede wszystkim obszarów związanych ze sprzedażą i realizacją projektów teleinformatycznych, a także produkcją oprogramowania. Bezpośrednio kierował pozyskaniem i realizacją największych i najbardziej prestiżowych projektów w Grupie Kapitałowej COMP S.A., takich jak: budowa podsystemu bezpieczeństwa CEPiK w MSWiA , budowa systemu BTUU w Policji  oraz budowa Systemu Dozoru Elektronicznego Skazanych. Za zaangażowanie we wdrożeniu Systemu Dozoru Elektronicznego został odznaczony przez Ministra Sprawiedliwości srebrną odznaką za zasługi w służbie penitencjarnej.

Ukończył studia w zakresie automatyki i robotyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, a następnie studia podyplomowe w zakresie ekonomii i zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.

Artur Gałus – Wiceprezes Zarządu Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.

 

Marcin Ligenza – Wiceprezes Zarządu Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.

Z Grupą Kapitałową COMP S.A. związany od 2005 r. W latach 2005-2012 pracował na stanowisku inżyniera rozwiązań kryptograficznych w spółce Pacomp Sp. z o.o. Po połączeniu ze spółką Enigma SOI Dyrektor Pionu Systemów Wbudowanych. Od 2015 r. Członek Zarządu Enigma SOI.

Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu rozwiązań kryptograficznych oraz systemów wbudowanych, a także wieloletnie doświadczenie w zakresie szyfratorów ETA.

Ukończył Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej.

 

Partnerzy

Napisz wyraz i naciśnij Enter aby szukać